Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie

Szkolna 6, 26-640 Skaryszew

Podróże z klasą

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie w 2024r. otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  Narodowej pod nazwą „Podróże z klasą”, na realizację krajowej wycieczki szkolnej.

Kwota przyznanej dotacji celowej  wynosi: 17 440,00 zł.

Finansowy wkład własny – wpłaty rodziców stanowi: 560,00zł.

Całość przedsięwzięcia:   18 000,00 zł.

Przedsięwzięcie uatrakcyjni proces edukacyjny dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Wycieczka dwudniowa 28  uczniów odwiedzi dwa punkty edukacyjne:

1. Skarżysko  Kamienna. Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej.
  2. Kielce. Energetyczne Centrum Nauki.

Wycieczka służy poszerzaniu informacji, sprzyja wykształceniu dobrych nawyków zdrowotnych, doskonalą umiejętności interpersonalne, rozwijają postawy społeczno-moralne
i estetyczne.

07.08.2024 r.