Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

28 listopada 2023

Jubileuszowy koncert edukacyjny orkiestry GRANDIOSO

27 listopada 2023 r., uczniowie klas 4, 5b, 6a, 6b, 7 i 8 wraz z opiekunami byli na jubileuszowym koncercie edukacyjnym orkiestry Grandioso pod dyr. Dariusza Krajewskiego w Sali Koncertowej im. K.Pendereckiego w Radomiu. Podczas koncertu towarzyszyła duża porcja muzyki. Wyobraźnią można było się przenieść w świat filmu lub bajki. Program muzyczny uzupełniały prezentacje instrumentów używanych w orkiestrze. Usłyszeliśmy muzykę z filmu "Mulan", "Pitch Perfect", zabrzmiała Lady Gaga, Queen, Europe i wiele innych utworów dotykających serce i duszę.
Serdecznie dziękujemy za możliwość wysłuchania młodych talentów i przeniesienia nas w magiczny świat muzyki.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
Czytaj więcej o: Jubileuszowy koncert edukacyjny orkiestry GRANDIOSO
Przejdź do - Telefony zaufania
17 listopada 2023

Telefony zaufania

Poniżej znajdują się telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

 

Czytaj więcej o: Telefony zaufania
16 listopada 2023

Konkurs ,,Oficjalna kartka świąteczna Miasta i Gminy Skaryszew"

Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, pn.: „Oficjalna karta świąteczna Miasta i Gminy Skaryszew”. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz piękna Miasta i Gminy Skaryszew w postaci karty świątecznej. Zwycięska karta będzie oficjalną kartą Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew i zostanie rozesłana do przedstawicieli sąsiednich miast i gmin, administracji rządowej, jednostek samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mediów i przedsiębiorców. W ten sposób wybrane przez Burmistrza projekty będą promowały Gminę Skaryszew.

Regulamin, karta zgłoszenia i plakat promujący konkurs do pobrania w załącznikach.

16 listopada 2023

Konkurs plastyczno-techniczny ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia" na najpiękniejszy stroik lub ozdobę choinkową

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNY

,,MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA’’

NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK LUB OZDOBĘ CHOINKOWĄ

POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKARYSZEW

 Samorządowe Przedszkole im. S. G. Sporniak w Skaryszewie ogłasza konkurs plastyczno-techniczny skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5 lat.

Cele konkursu:

 • rozwijanie kreatywności dzieci;
 • kultywowanie tradycji świątecznych;
 • rozwijanie wyobraźni plastycznej;
 • rozwijanie zdolności manualnych;
 • inspirowanie do poszukiwania nowych form plastycznych;
 • rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej na sztukę plastyczną.
Czytaj więcej o: Konkurs plastyczno-techniczny ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia" na najpiękniejszy stroik lub ozdobę choinkową
10 listopada 2023

Akademia na 11.11.2023

Dzisiaj świętujemy odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. 105 lat temu, 10 listopada przybył do Warszawy Józef Piłsudski. Wówczas naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości. Kraj ogarnął nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu. Jędrzej Moraczewski opisał to tak…

Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. Jednak tę wielką radość musiało poprzedzić ogromne cierpienie. A naszą wolność, zniewolenie. Przenieśmy się do roku 1915 – kiedy trwała pierwsza wojna światowa – Nikt, kto nie był na froncie, nie wie, przez co przechodzą żołnierze. Ona nie dostała od niego listu od kwietnia. On walczy z Niemcami od roku.  Ona każdego dnia, w każdej godzinie zastanawia się, kiedy on wróci. On pisze, że brytyjscy żołnierze opowiadają o trudach, okrucieństwie i przemocy. Pisze, że żeby przeżyć, Niemcy tak jak i oni, okopali się. W okopach ludzie żyją jak szczury, wśród szczurów. Mam wrażenie, że apokalipsa dzieje się na naszych oczach. Nie tylko na froncie, ale w rodzinach i sercach…

Dziś idę walczyć - Mamo! Może nie wrócę więcej.

Może mi przyjdzie polec tak samo jak tyle tysięcy, tysięcy …        

              Wolność to świat bez wojny, to świat bez przemocy, to świat bez konieczności zabijania.  Bez konieczności zabijania drugiego człowieka, ale też siebie, swojego sumienia. Wolność to możliwość wyboru. Wolność to bycie z ukochanym człowiekiem, bez strachu o jego życie, o to czy wróci… Wolność to szczęśliwe powroty. Wolność to dom pełen ukochanych ludzi. Nie ma nic cenniejszego nad wolność. Wolność bycia człowiekiem.

              W ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy także Mazurka Dąbrowskiego o godz. 11.11

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i skrzypce

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i skrzypce

Może być zdjęciem przedstawiającym 16 osób

Czytaj więcej o: Akademia na 11.11.2023
31 października 2023

Konkurs ,,RetoStyle" z okazji Narodowego Święta Niepodległości - MGOK Skaryszew

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie zaprasza do udziału w konkursie ,,RetroStyle" na najlepszą stylizację w klimacie lat 20. i 30. XX wieku. Do konkursu można zgłaszać stylizacje damskie, męskie, dziecięce oraz rodzinne. 11 listopada 2023 r. MGOK zaprasza na koncert ,,Ordonka Palace Orchestra". Podczas koncertu nastąpi uroczyste wręczenie nagród w konkursie.

 

30 października 2023

„Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych.

Wkrótce ruszy X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pod nazwą: „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych.

Fundacja Chlorofil, organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna, uprzejmie prosi o przekazanie informacji o konkursie  do szkół lub zamieszczenie jej na stronie internetowej, fun page lub/i innych mediach Państwa instytucji/organizacji.

Konkurs jest bezpłatny i realizowany w ramach zadań statutowych Fundacji.

Regulamin i wszystkie niezbędne informacje są na naszej stronie www. w zakładce o konkursie.

kontakt:
Agnieszka Oleszkiewicz
koordynator konkursu
tel.kom +48 608 633 593
e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl
www.chlorofil.com.pl
https://www.facebook.com/fundacjachlorofil

Przejdź do - Scenariusze zajęć dla szkół podstawowych dot. „Czystego powietrza” celem wykorzystania służbowego w ramach kompetencji.
21 września 2023

Scenariusze zajęć dla szkół podstawowych dot. „Czystego powietrza” celem wykorzystania służbowego w ramach kompetencji.

Dbałość o czyste powietrze to nie tylko sprawa Sejmiku Województwa Mazowieckiego, ale nas – jego mieszkańców.

Ważnym elementem jest przybliżenie tego tematu już najmłodszym dzieciom tak, aby na trwale „zadomowił się” on w ich świadomości.

14 września 2023

Konkurs ,,Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki" - dla klas IV-VIII

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność" dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez: - Przewodniczącego Rady Oddziału NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” - Przewodniczącego OM NSZZ Solidarność przy GA ZAP S.A.

Czytaj więcej o: Konkurs ,,Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki" - dla klas IV-VIII
21 sierpnia 2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie

odbędzie się dnia 4 września 2023 roku

o godzinie 9:00

19 czerwca 2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Klas 0-3 odbędzie się w czwartek, tj. 22.06.2023 r. o godz. 16.30 na sali gimnastycznej.

Klas IV-VIII odbędzie się w piątek, tj. 23.06.2023 r. o godz. 9.15 na sali gimnastycznej.

15 maja 2023

VI Rajd Skaryszewski

W dniu dzisiejszym, tj. 12.05.2023r. uczniowie Naszej szkoły - 35 uczniów wraz z opiekunami:
- Dyrektor M. Makuch,

- A. Sijer i p. K. Seta wzięli udział w VI Rajdzie Skaryszewskim organizowanym przez PTSM "Ziemia Radomska" oraz PSP w Makowcu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

Czytaj więcej o: VI Rajd Skaryszewski
9 maja 2023

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło - 09.05.2023 r.

Dzisiaj,tj.09.05.2023 r. w PSP w Makowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło, pisarką i autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w którym wzięli udział uczniowie klas VIIa i VIIIa i VIIIb. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach skaryszewskich obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Autorka odwiedziła dziś filię w PSP w Modrzejowicach i filię w PSP w Makowie, jutro odwiedzi MGBP w Skaryszewie i filię PSP w Odechowie. Dziękujemy Joanna Jagiełło.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie uczą się i tekst

 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło - 09.05.2023 r.
Przejdź do - Turniej szachowy PSP w Makowcu - 27.05.2023 r.
11 maja 2023

Turniej szachowy PSP w Makowcu - 27.05.2023 r.

I OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SKARYSZEW W SZACHACH SZYBKICH 27.05.2023r.

 CEL IMPREZY

 • popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży
 • wyłonienie mistrza gminy Skaryszew w szachach szybkich na rok 2023
 • podniesienie poziomu gry dzieci i młodzieży
 • promowanie alternatywnych kierunków zainteresowań wspierających rozwój umysłowy oraz intelektualny dzieci i młodzieży
 • propagowanie zasad fair – play (umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym)
Czytaj więcej o: Turniej szachowy PSP w Makowcu - 27.05.2023 r.
8 maja 2023

WOLONTARIAT

Podczas OTWARCIA SEZONU MOTO - Zlot Zabytkowych Motocykli Skaryszew 2023 przy Mgok Skaryszew prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Jasia Goguły - nastoletniego bohatera dzielnie zmagającego się z chorobą nowotworową.
Pomimo przeciwności Jaś nie traci radości życia, co można obserwować na stronie  Jaśkowa walka ❤️❤️❤️
Konsultacje i leczenie Jasia są bardzo kosztowne, więc każda pomoc była, jest i będzie na wagę złota!
Podczas Zlotu mogliście Państwo spotkać Nasze Wolontariuszki
➡️ Natalię Szpilską
➡️ Amelię Chudzik
➡️ Nikolę Zawadzką i
➡️ Nadię Zawadzką z PSP w Makowie pod opieką Pani Edyty Chojnackiej z puszkami, do których można było wrzucić dowolną kwotę pieniężną na leczenie Naszego Bohatera. Jaś jest podopiecznym fundacji Kawałek Nieba. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie mimo dzisiejszej zimnej i mroźnej aury w tą majową niedzielę - Wasze Serca były gorące❤️ Wolontariusze z PSP Maków zawsze chętni do pomocy. Dziękujemy 
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
Czytaj więcej o: WOLONTARIAT
8 maja 2023

MAJÓWKA 07.05.2023 r.

Majówka w PSP w Makowie przy ul.Starowiejskiej pod figurką. Wspólne odśpiewanie Litani Loretańskiej i innych modlitw ku czci Matki Bożej przy kapliczce. Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek wraz z małżonką, Panu Waldemar Trelka - starosta radomski, Panu Wiceprzewodniczącemu Powiatu Radomskiego Zdzisław Mroczkowski, radnym Panu Janowi Jeżmańskiemu z małżonką, Panu Waldemarowi Łukasiewiczowi, Dyrektorom szkół - Panu Tomasz Gogacz z PSP Odechów i Panu Jackowi Nowak z PSP Makowiec, przyjacielowi szkoły Panu Zbigniewowi Szust, Stowarzyszeniu Makowianie, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły z PSP w Makowie oraz Druhom Strażakom z OSP Maków i mieszkańcom Makowa. Mimo zimnej aury panującej na dworze, atmosfera była, jak zawsze gorąca. Poczęstunek przygotowany przez niezastąpione Panie MAKOWIANKI, bardzo dobry. 

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat

Czytaj więcej o: MAJÓWKA 07.05.2023 r.
1 maja 2023

ZAPROSZENIE NA MAJÓWKĘ

Zapraszamy Wszystkich na Majówkę już w tą niedzielę 7.05.2023 r. godz.16.00

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ZAPROSZENIE ΝΑ „MAJÃWKĘ

25 kwietnia 2023

#NaszaFlaga

Ogólnopolski konkurs plastyczny
dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

Szanowni Państwo,

trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlaga.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIIIZapraszamy do udziału Państwa uczniów.
Przygotowaną pracę należy sfotografować.
Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
www.naszaflaga.pl
Zgłoszenia (przesyłanie prac) do 5 maja 2023 r.

Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

NAGRODY
(w każdej kategorii)

I nagroda – 2000 zł
II nagroda – 1000 zł
III nagroda – 500 zł

 

 
Czytaj więcej o: #NaszaFlaga
18 kwietnia 2023

Konkurs ,,WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu, serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

- plastycznej dla uczniów klas I-III - termin składania prac do 21 kwietnia 2023 r.,

- testu wiedzy dla uczniów klas IV-VIII, który odbędzie się 24 kwietnia 2023 r.

Zgłoszenie udziału w konkursie odbywa się drogą elektroniczną: https://www.kuratorium.waw.pl/s4/form/dodaj848,Zgloszenie-do-konkursu-quotWitajMajowa-Jutrzenkoquot.html do dnia 19 kwietnia 2023 r. do godz. 12:00. W załączeniu przesyłam regulamin konkursu. Zachęcam szkoły do udziału w tym przedsięwzięciu

Przejdź do - Konkurs genealogiczny ,,Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna"
18 kwietnia 2023

Konkurs genealogiczny ,,Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna"

Archiwum Państwowe w Radomiu zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie wśród szkół informacji o drugiej edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych.

Celem Konkursu jest:

a) poznanie przez uczniów historii rodzinnej oraz zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, w szczególności w oparciu o zasoby archiwów państwowych,
b) rozbudzenie w uczniach zainteresowania kulturą i historią społeczności lokalnej, regionalnej, narodu lub państwa,
c) uwrażliwienie uczniów na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości, w tym kulturowe dziedzictwo dokumentacyjne, na przykładzie genealogii rodziny,
d) rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości oraz umiejętności cyfrowych uczniów,
e) kształtowanie postaw patriotycznych oraz zwiększenie poczucia tożsamości narodowej uczniów,
f) propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat gromadzenia i sposobów zabezpieczania pamiątek przeszłości w archiwach rodzinnych.

W załączeniu przekazuję informację o konkursie, pliki graficzne do wykorzystania, regulamin konkursu, a poniżej zamieszczam link do dedykowanego temu wydarzeniu filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=pm9v7wjD9lU

 

Przejdź do - Konkurs EKOcyrkularni
12 kwietnia 2023

Konkurs EKOcyrkularni

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych
al. „Solidarności” 61, 03-402 Warszawa
Telefon: 22-5979-481, gospodarka.odpadami@mazovia.pl

Konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo!

Zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie wśród przedszkoli i szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Państwa gminy informacji na temat organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego II edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”. Celem konkursu jest m.in. promowanie gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego) oraz ukazanie i docenienie pomysłowych i oryginalnych pozalekcyjnych aktywności szkół i nauczycieli z terenu województwa mazowieckiego w tym zakresie.

Organizowana w zeszłym roku I edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem,
a Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne oraz dyplomy, które osobiście zostały im wręczone na Gali zakończenia konkursu przez Członkinię Zarządu Województwa Mazowieckiego panią Janinę Ewę Orzełowską.

Informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej www.mazovia.pl w Zakładce Konkursy.

Jednocześnie dołączam plakat promujący Konkurs z prośbą o jego publikację w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej gminy.

Z poważaniem

z up. Zarządu Województwa Mazowieckiego

Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych

Marcin Podgórski

 

Podstawa prawna:

Uchwała nr 472/395/23 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 27 marca 2023 r. w sprawie II edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni” dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa mazowieckiego

 

Sprawę prowadzi:

Justyna Kuś

Telefon: 22 356 3839

justyna.kus@mazovia.pl

6 kwietnia 2023

Życzenia Świąteczne

Przejdź do - DNI OTWARTE w VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu - 14-15.04.2023r.
5 kwietnia 2023

DNI OTWARTE w VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu - 14-15.04.2023r.

Dyrektor  VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu zwraca się z uprzejmą prośbą do Państwa Dyrektorów o wysłanie za pomocą dziennika elektronicznego do Rodziców uczniów klas 8 zaproszenia na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się w dniach 14-15.04.2023r.
Korzystając z okazji cała Społeczność Kochanowskiego składa najlepsze życzenia na czas Świąt Wielkanocnych.
 
Anna Kołodziejska

Dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

tel. 48 363 23 96

fax. 48 362 20 52

Przejdź do - Konkurs ,,Stwórzmy własny mini ogródek"
5 kwietnia 2023

Konkurs ,,Stwórzmy własny mini ogródek"

22 kwietnia 2023 r. będziemy w Polsce po raz 33 świętować Dzień Ziemi.

Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z okazji Dnia Ziemi dla klas I-VIII ,,Stwórzmy własny mini ogródek".

Czytaj więcej o: Konkurs ,,Stwórzmy własny mini ogródek"
Przejdź do - Konkurs wokalny Majowe Śpiewanie - PSP w Modrzejowicach i MGOK Skaryszew
5 kwietnia 2023

Konkurs wokalny Majowe Śpiewanie - PSP w Modrzejowicach i MGOK Skaryszew

Publiczna Szkoła Podstawowa w Modrzejowicach oraz Miejsko - Gminny
Ośrodek Kultury w Skaryszewie serdecznie zapraszają uczniów Państwa
szkół do udziału w III edycji Konkursu Wokalnego ,,Majowe Śpiewanie".
Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta i
Gminy Skaryszew p. Dariusza Piątka.
 
Zadaniem konkursowym jest wykonanie utworu, nawiązującego do tematyki
świąt majowych. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety oraz
zespoły (mile widziane zespoły rodzinne) z terenu Miasta i Gminy
Skaryszew. Wykonanie konkursowe w formie nagrania video należy przesłać
na adres e-mail: modrzejowice@vp.pl do 21 kwietnia 2023r. Na Laureatów
czekają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Rozdanie nagród oraz
występ Laureatów będą miały miejsce podczas gminnych obchodów 232.
rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do nagrania należy również
dołączyć skan wypełnionych dokumentów zgłoszeniowych.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
 
W załączeniu przesyłamy plakat konkursowy oraz regulamin wraz z
dokumentami zgłoszeniowymi.
 
Wydrukowany regulamin, dokumenty zgłoszeniowe oraz plakat pozostawimy do
odbioru w Zespole Obsługi Oświaty w Skaryszewie (u p. E. Czajkowskiej).
 
Z poważaniem
 
Daniel Rogala
 
Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie
Przejdź do - Dni Otwarte 14-15.04.2023 r.
31 marca 2023

Dni Otwarte 14-15.04.2023 r.

Szanowni Państwo,  

w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte szkoły, które odbędą się w dn. 14-15 kwietnia 2023 r. Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o tym wydarzeniu wychowawcom oraz uczniom klas ósmych.  

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą dla ósmoklasistów prezentowaną na stronie internetowej szkoły i na FB szkolnym (linki poniżej) oraz śledzenia wydarzeń z życia codziennego naszej szkoły. 

https://staszicradom.pl/ 

https://www.facebook.com/xilostaszic 

Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Dni Otwarte 14-15.04.2023 r.
Przejdź do - Dni Otwarte w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług dn. 24-25.03.2023 r.
17 marca 2023

Dni Otwarte w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług dn. 24-25.03.2023 r.

Dni Otwarte w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług.
Na terenie szkoły w dniach  24-25 marca 2023 roku w godzinach 10.00 -15.00 odbędą się Dni Otwarte dla uczniów klas ósmych na rok szkolny 2023/2024.
 

Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług

e-mail: sekretariat@szkola-zawod-sukces.pl

ul. Śniadeckich 5,26-600 Radom

tel. 48 364 02 52

10 marca 2023

Dzień Otwarty - HUBAL - 31.03.2023 r.

Prosimy o przekazanie Uczniom klas 8 oraz ich Rodzicom zaproszenia  na Dzień  Otwarty
w naszej szkole.

Zespół Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu zaprasza Rodziców oraz Uczniów do odwiedzenia szkoły w czasie Dnia Otwartego 31.03.2023r. w godzinach 8-15.

 W ramach Dnia Otwartego zaprezentują się przedstawiciele z branż:

 • samochodowej,
 • metalowej,
 • spawalniczej,
 • poligraficznej,

Nasi partnerzy to:

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu,
 • Cech Rzemiosł Różnych,
 • Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP,
 • Radomski Klaster Metalowy,
 • Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

 

Zapraszamy również do udziału w   następujących warsztatach:

 

Branża samochodowa - Diagnostyka komputerowa silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Branża fryzjerska:

- Zakręcone-zaplecione- fryzura na życzenie.

- Analiza stanu skóry głowy i włosów przy pomocy mikrokamery trychologicznej.

- Galeria fryzur - wystawa prac uczniów.

Branża poligraficzna:

-Projektujemy notatniki.

-Studio fotograficzne.

Branża mechaniczna:

-Programowanie i symulacja obróbki CNC.

Branża spawalnicza:

- Pokaz spawania i prezentacja urządzeń.

 

Dodatkowe atrakcje:

Wystawa broni Towarzystwa Strzelectwa Sportowego „VIS”.

Symulator jazdy motorem oraz alkogogle.

„Gramy i zwiedzamy”- gra z kodami QR.

Zapraszamy

 

 

 

7 marca 2023

Opłata za obiady od m-ca kwietnia 2023 r.

W związku z zarządzeniem nr 1/2023 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie z dnia 01.03.2023 r. informujemy, że od 01.04.2023 r. opłata za obiad wynosić będzie 5,20 za dzień od dziecka w związku z zarządzeniem nr 1/2023 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie z dnia 01.03.2023 r.

Informujemy, że od 01.04.2023 r. opłata za obiad wynosić będzie 5,20 za dzień od dziecka.

Przejdź do - IV Ogólnopolski Konkurs na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym
2 marca 2023

IV Ogólnopolski Konkurs na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje w 2023 roku IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie  Rolnym pod hasłem Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy.

Konkurs ma na celu  popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i  stosowania w    gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Minister Edukacji i  Nauki.

Konkurs skierowany jest do dzieci urodzonych  w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców   lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.

Konkurs polega na ułożeniu rymowanki. Praca konkursowa powinna być złożona do siedziby Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie w terminie do 20 marca 2023 r. pocztą tradycyjną lub elektroniczną z dopiskiem Konkurs rymowankę wraz z formularzem zgłoszeniowym, który stanowi załącznik nr 1   do Regulaminu. Zachęcam Państwa do udziału w ww. przedsięwzięciu. Szczegóły Konkursu znajdują się w Regulaminie

Przejdź do - FERIE Z MGOK-iem w PSP w MAKOWIE - dn. 23.02.2023 r.
21 lutego 2023

FERIE Z MGOK-iem w PSP w MAKOWIE - dn. 23.02.2023 r.

Serdecznie zapraszamy na czwartkowe warsztaty witrażowe z p. profesorem Romualdem Kołodziejem w PSP w Makowie.
Podczas zajęć najmłodsi własnoręcznie wykonają kolorowe aniołki
Warsztaty wypełnią także animacje dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie
23 lutego (czwartek), start godz. 11.00
Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie
Do zobaczenia!
Przejdź do - Bezpieczne ferie 2023
13 lutego 2023

Bezpieczne ferie 2023

ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

 1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
 2. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach,   skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
 3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
 4. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
 5. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
 6. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
 7. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
 8. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
 9. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
 10. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
 11. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
 12. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
 13. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
 14. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
 15. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:

POLICJA – 997

STRAŻ POŻARNA – 998

POGOTOWIE RATUNKOWE – 999

NUMER RATUNKOWY – 112

 

Przejdź do - Konkurs z KRUS-u ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"
27 stycznia 2023

Konkurs z KRUS-u ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego PT w Radomiu informuje, że został ogłoszony IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Zadaniem konkursowym dziecka jest ułożenie rymowanki złożonej minimum z czterech wersów, popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych z wykorzystaniem przynajmniej czterech słów: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe – użytych w  dowolnej liczbie i odmianie.

Praca konkursowa dziecka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu i złożona do siedziby Oddziału wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym podpisanym przez rodzica lub opiekuna prawnego w terminie do 20.03.2023r. pocztą tradycyjną na adres: OR KRUS, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego) lub przesłana drogą elektroniczną na adres e-mail: warszawa@krus.gov.pl

Na kopercie zgłoszenia wysyłanego pocztą tradycyjną lub w tytule e-maila należy wpisać: „Konkurs na rymowankę” a także załączyć formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu) podpisany przez rodzica / opiekuna prawnego.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej Kasy  www.krus.gov.pl

 

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

PT RADOM /SEKRETARIAT

ul. Narutowicza 11/13, 26-600 Radom, Polska

T: +48 383 37 40 

IP 6310010

E: radom@krus.gov.pl
 

www.krus.gov.pl

 Szanowni Państwo, Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie, Aleja Niepodległości 190. Szczegółowe informacje o zakresie i sposobie przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się pod adresem strony internetowej www.krus.gov.pl w zakładce RODO w KRUS.   ­­  

1 grudnia 2022

Konkurs dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8 „Eko-kreatywni” w ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022”

Szanowni Państwo,

W imieniu Dyrektor Biura Wojewody Pani Zuzanny Zacharewicz, uprzejmie informuję, że 9 listopada br. rozpoczął się konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8 mazowieckich szkół podstawowych,  realizowany pod nazwą „Eko-kreatywni” w ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022”.

Celem konkursu jest wykonanie modelu ekologicznej zabawki zbudowanej z odpadów (butelki, opakowania, puszki, kartony).

Nawiązują do powyższego, zwracam się do Pani Kurator z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie konkursu wśród mazowieckich szkół podstawowych. W załączeniu niezbędne materiały takie jak: regulamin, karta zgłoszeniowa oraz zgoda na upublicznienie danych.

 

Przejdź do - Akademia -11.11.2022 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
29 października 2022

Wyjazd na mecz

Kibice z PSP Maków na meczu - Cerrad Enea Czarni Radom, niestety Czarni Radom przegrali 0:3 z Resovia Rzeszów. Kibice dopisali i gorąco dopingowali do samego końca. Dziękujemy p. Burmistrzowi Miasta i Gminy Skaryszew Miasto i Gmina Skaryszew za zorganizowanie transportu i możliwość uczestnictwa w dzisiejszym meczu "</span

Czytaj więcej o: Wyjazd na mecz
24 października 2022

Program MEiN „Junior-Edu-Żywienie”

 

PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie potwierdza udział w programie MEiN ,,Junior-Edu-Żywienie" 

 

Informacje o programie: https://jez.edu.pl/

Przejdź do - DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada 2022

DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Szanowni Państwo,

Serdecznie prosimy o udostępnienie poniższej informacji wraz z linkiem do strony wydarzenia na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. 

Przy publikacji niniejszej wiadomości mogą Państwo dowolnie korzystać z materiałów graficznych dostępnych tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/1XMsuW6THJSClz8ZO64v27fwiIWWwjVXa

Z góry serdecznie dziękujemy!

W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek. 

Środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już 8 tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl 

4 listopada 2022

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „KARTA ZE ŚWIĄT I ZABAWKA CHOINKOWA,,

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,KARTA ZE ŚWIĄT I ZABAWKA CHOINKOWA"

 1. Organizator:

Dom Kultury „Borki” w Radomiu

 1. Cele konkursu:

* kultywowanie wśród dzieci tradycji bożonarodzeniowej,

* podkreślenie znaczenia świąt w kształceniu osobowości dziecka,

* przedstawienie spojrzenia dziecka (wrażliwego obserwatora) na świat zewnętrzny,

* rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci,

* kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej,

* promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci.

Czytaj więcej o: POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „KARTA ZE ŚWIĄT I ZABAWKA CHOINKOWA,,
4 listopada 2022

OFICJALNA KARTA ŚWIĄTECZNA MIASTA I GMINY SKARYSZEW

KONKURS NA OFICJALNĄ KARTĘ ŚWIĄTECZNĄ MIASTA i GMINY SKARYSZEW

 Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, pn.: Oficjalna karta świąteczna Miasta i Gminy Skaryszew”. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz piękna Miasta i Gminy Skaryszew w postaci karty świątecznej. Zwycięska karta będzie oficjalną kartą Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew i zostanie rozesłana do przedstawicieli sąsiednich miast i gmin, administracji rządowej, jednostek samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mediów i przedsiębiorców. W ten sposób wybrane przez Burmistrza projekty będą promowały Gminę Skaryszew. 

Zgłoszenia do 18 listopada 2022 r. do godz. 15.30

Zachęcamy do udziału

21 października 2022

Wyjazd na mecz

Ogłoszenie !!!
29 października 2022 roku w hali Rodomskiego Centrum Sportu o godzinie 20:30 odbędzie się mecz Plusligi pomiędzy
Cerrad Enea Czarni Radom-Asseco Resovia Rzeszów.
Wyjazd organizowany jest przez Miasto i Gmina Skaryszew
Bilety i dojazd na to spotkanie będą bezpłatne
Zapisy na to wydarzenie przyjmowane będą przez librusa lub w Sekretariacie do poniedziałku 24.10.2022r. do godz. 8.00.
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów

3 października 2022

Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej w Makowie:

1. 31.10.2022 r.

2. 02.05.2023 r.

3. 23.05.2023 r.

4. 24.05.2023 r.

5. 25.05.2023 r.

6. 26.05.2023 r.

7. 07.06.2023 r.

8. 09.06.2023 r.

Przejdź do - „UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”
21 września 2022

„UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”

UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie zaprasza na kolejny  wykład  otwarty.

         Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie zaprasza  na  wykład  na temat uzależnień wśród dzieci i młodzieży, wczesnym rozpoznawaniu oraz przeciwdziałaniu im.

 Tematem będzie ,,Walizka edukacyjna”(postacie narkotyków i akcesoria do ich zażywania, co zrobić, gdy je zauważysz u swojego dziecka, kiedy zawiadomić policję, gdzie szukać pomocy).

Wykład poprowadzi Irmina Małek-Przepiórka, psycholog, seksuolog, psychoterapeuta psychoanalityczny. Od 20 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży     w obszarze profilaktyki społecznej przeciwdziałającej uzależnieniom, zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością oraz bezpieczeństwem osób starszych.

  Zachęcamy do udziału w wykładzie, który odbędzie się 28.09.2022r o godz 16.00  w siedzibie naszej biblioteki. Prosimy o przekazanie wiadomości gronu pedagogicznemu, wychowawcom oraz rodzicom i opiekunom.

Prelekcje można będzie obejrzeć również na kanale YouTube oraz fanpage'u biblioteki.

 O pozostałych wykładach, ich tematyce i terminach informować będziemy na bieżąco na stronie www i fanpage'u biblioteki oraz stronie Urzędu Gminy Skaryszew.

 Prelekcje realizowane są w ramach projektu MGBP w Skaryszewie pt. „Uzależnieniom mówimy NIE!”,  dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.

Zapraszamy serdecznie.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

 

31 sierpnia 2022

Rozkład jazdy autobusów w dn. 01.09.2022r.:

Poniżej rozkład jazdy autobusów w dniu 1 września 2022r.:

PSP Maków 

przywozy godz.  9.30     -  odwozy 10.15

1. Ul. Średnia - 9.00

2. Kazimierówka - 9.05

3. Bogusławice - 9.10

4. Zabrodzie 9.15

29 sierpnia 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie

odbędzie się dnia 1 września 2022 roku

o godzinie 9:30 

 

20 czerwca 2022

Półkolonia 2022

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowcu organizuje półkolonię w okresie od 27.06.2022
do 08.07.20222. Przewidywany koszt uczestnictwa wynosi 980 zł minus dofinansowanie udzielone przez Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew w kwocie 250 zł dla każdego uczestnika półkolonii co daje koszt 730 zł.

 Plan półkolonii znajduje się poniżej.

Czytaj więcej o: Półkolonia 2022
26 maja 2022

Dzień Matki - 26.05.2022

W tym szczególnym dniu,

Dniu Matki

życzymy zdrowia, spokoju i zadowolenia ze swoich pociech,

wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie

Przejdź do - Patriotyczna Majówka w Makowie - 29.05.2022 r.
19 maja 2022

Patriotyczna Majówka w Makowie - 29.05.2022 r.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowie,

Filia Biblioteczna
i Gospodynie ze Stowarzyszenia „Makowianie”
zapraszają

na

Patriotyczną Majówkę i festyn rodzinny

który odbędzie się 29 maja 2022 r (niedziela)
o godz.16 przy zabytkowej kapliczce
przy ul. Starowiejskiej i PSP w Makowie

Program uroczystości:

Nabożeństwo, majowe przy zabytkowej kapliczce przy ul. Starowiejskiej

 • Przejście na teren szkoły
 • Występ Małej Orkiestry GRANDIOSO
 • Artystyczne występy uczniów PSP w Makowie
 • Występ KÓŁKA TEATRALNEGO
 • Pokaz ujeżdżania koni, przejażdżka bryczką
 • Zaprezentuje się Mobilne Muzeum Rowerów:

-  wystawa rowerów zabytkowych

- wystawa wieloformatowa fotografii archiwalnych pt. ,,Piękne pary
    z dawnych lat – 1887-1939”

- animacje dla dzieci i młodzieży o tematyce retro rowerowej:
    „Pijana żaba" - rower przeciwskrętny;  "Alko gogle"

-  slalom składakiem Wigry 3; rzut oponami do celu; Toczenie obręczy;
    "Namaluj rower" malowanki i puzzle dla najmłodszych).

 • Wspólne biesiadowanie
Czytaj więcej o: Patriotyczna Majówka w Makowie - 29.05.2022 r.

Pliki do pobrania