LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie otrzymała 60.000 zł wsparcia na zakup sprzętów dla uczniów w ramach Laboratoria Przyszłości. 

Artykuły

30 czerwca 2023

Laboratoria przyszłości - edukacyjna inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie podjęła przedsięwzięcie: Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji.
Dzięki niej uczniowie naszej szkoły mogli kształcić kompetencje z zakresu nauki w duchu STEAM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) poprzez współpracę, interdyscyplinarność, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów u młodego pokolenia.
W nauczaniu wczesnoszkolnym oraz na różnych przedmiotach, uroczystościach, kółku informatycznym uczniowie wspierali się odpowiednio klockami Lego Education SPIKE, robotami Skribot, głośnikami, drukarkami 3D, aparatem cyfrowym, kamerą, urządzeniami oraz sprzętem elektronicznym.

Brak opisu.

Brak opisu.

Czytaj więcej o: Laboratoria przyszłości - edukacyjna inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji
Przejdź do - Laboratoria przyszłości
23 stycznia 2023

Laboratoria przyszłości

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie podjęła przedsięwzięcie: Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji. Dzięki niej uczniowie naszej szkoły mogli kształcić kompetencje z zakresu nauki w duchu STEAM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) poprzez współpracę, interdyscyplinarność, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów u młodego pokolenia.
W nauczaniu wczesnoszkolnym oraz na różnych przedmiotach, uroczystościach, kółku informatycznym uczniowie wspierali się odpowiednio klockami Lego Education SPIKE, robotami Skribot, głośnikami, drukarką 3D, aparatem cyfrowym, kamerą, urządzeniami oraz sprzętem elektronicznym.
Na lekcjach techniki w ramach realizacji programu uczniowie korzystali z takich narzędzi i urządzeń jak: robot kuchenny, noże, patelnia, lutownica. Przy użyciu tych narzędzi i urządzeń wykonywali kanapki, sałatki, naleśniki, gofry.
W czasie zajęć z informatyki oraz na kółku informatycznym wykorzystywane były głośniki, klocki Lego Spike, roboty Skiboty, drukarki 3D, aparat cyfrowy oraz kamera.
Uczniowie budowali roboty z wykorzystaniem zestawu klocków Lego Education SPIKE,
Korzystali z dostępnej strony: www.legoeducation.com, potrzebnej do pracy z robotami. Interesujące były lekcje z drukarką 3D. Dzięki temu większość uczniów mogła po raz pierwszy na żywo przyjrzeć się pracy w druku 3D.
Poprzez taką forma uczniowie rozwijali logiczne i twórcze myślenie, wyobraźnię i poczucie estetyki, uczyli się współpracy w grupie. Dzięki takim zajęciom uczniowie od najmłodszych lat będą wiedzieli jak poruszać się w cyfrowym świecie. Podczas zajęć uczniowie wykazywali duże zainteresowanie robotyką.
Na zajęciach do dyspozycji wychowawcy w kl. IVb wykorzystany został aparat cyfrowy i kamera.8 czerwca 2022

LEGO I ROBOTY - kreatywność uczniów

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie podjęła przedsięwzięcie: Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji. Dzięki niej uczniowie naszej szkoły mogli kształcić kompetencje z zakresu nauki w duchu STEAM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) współpracę, interdyscyplinarność, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów u młodego pokolenia. Wspierali się odpowiednio klockami Lego oraz robotami.
Poniższe zdjęcia odzwierciedlają dostosowanie naszych uczniów do coraz bardziej złożonego i zmiennego świata technologii.

Czytaj więcej o: LEGO I ROBOTY - kreatywność uczniów
Przejdź do - Zestaw głośników komputerowych do pracowni komputerowej
23 marca 2022

Zestaw głośników komputerowych do pracowni komputerowej

Dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości szkoła mogła zakupić 10 sztuk głośników komputerowych DEFENDER Q7 do pracowni komputerowej. Głośniki są o mocy 2 x 3 W. Zakres częstotliwości wynosi 20–18000 Hz. Regulator głośności jest umieszczony na kablu. Wbudowane boczne membrany bierne poprawiają jakość odtwarzania, wzmacniają basy i głębię dźwięku. Przydadzą się uczniom podczas prowadzenia zajęć z informatyki i nie tylko. 

Przejdź do - Dzień kobiet
14 marca 2022

Dzień kobiet

Dnia 10 marca uczniowie klasy 7 b świętowali „Dzień Kobiet”. Z tej okazji zamówili pizzę. Ciąg dalszy świętowania będzie miał miejsce we wtorek 15 marca. Uczniowie klasy 7b i 6 razem ze swoimi wychowawczyniami wybierają się do kina.

 

Zdjęcia wykonane dzięki aparatowi Canon EOS M50 Mark II, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Przejdź do - Pokaz gimnastyczny Fit Gold Fitness Center ze Skaryszewa
14 marca 2022

Pokaz gimnastyczny Fit Gold Fitness Center ze Skaryszewa

1 marca w naszej szkole odbył się pokaz gimnastyczny Fit Gold Fitness Center ze Skaryszewa. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli krótki pokaz gimnastyczny, po czym sami mogli zaprezentować swoje umiejętności. Uczniowie młodszych klas skakali na skakankach, starsi uczniowie wykonywali deskę na czas, kto dłużej wytrzyma. Zwycięzcy zostali wynagrodzeni.

Zdjęcia wykonane dzięki aparatowi Canon EOS M50 Mark II, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie